INICJATOR PT

Inicjatorem PT jest Zbigniew Wejcman z Warszawy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) - absolwent nauk społecznych UKSW oraz studiów podyplomowych z zarządzania na UW, od 1993 r. pracuje w BORIS. Wspiera organizacje III sektora oraz JST jako doradca (SCWO), animator (OWES) i szkoleniowiec (superwizor STOP). Stypendysta Freedom House z wieloletnim doświadczeniem pracy w Rosji, na Litwie, Ukrainie, w krajach V4. Autor i współautor ponad 40 książek, wykładał na UKSW, PAN, Collegium Civitas, Uniwersytecie Gdańskim. Uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem Zasługi (2004), a przez Radę m.st. Warszawy tytułem „Zasłużony dla Warszawy” (2013).

MATERIAŁY

PT21 w najbliższym czasie zajmować się będzie określeniem walorów, potrzeb rozwojowych i skali oddziaływania "sektora społecznościowego". Jak się wydaje, dla rozwoju lokalnego i wsparcia inicjatyw mieszkańców jest to co najmniej interesujący i potencjalnie bardzo atrakcyjny fragment sektora obywatelskiego. Ma on swoje własne, nieformalne ale znaczące narzędzia wspomagające aktywność obywatelską, zróżnicowane ze względu chociażby na teren - inne w gminach wiejskich, inne w miastach. Ze względu na bliskość III sektora fenomen sektora społecznościowego nie jest wystarczająco rozpoznany, a - jak się wydaje - ma on dla przyszłości działań społecznych ogromne znaczenie.

 

ZDJĘCIA

REGULAMIN

Grupa inicjatywna opracowała wzory dokumentów służących utworzeniu i rozwojowi formalnej struktury Partnerstwa Tematycznego:

 

CZŁONKOWIE PT

- do uzupełnienia po 17 marca i zawiązaniu PT

Imię i nazwisko organizacja
   

 

HARMONOGRAM PRAC

Marzec 2016

Kolejne spotkanie (założycielskie i programowe) powstającego PT z udziałem ww. grupy inicjatywnej oraz kolejnych członków: LGD Krzemienny Krąg z Bałtowa, Partnerstwa dla Osiedla Jazdów "Otwarty Jazdów" i Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Jazdów. Zainteresowani przystąpieniem do prac PT są również Fundacja Wspomagania Wsi z Warszawy oraz Związek Miast Polski z Poznania.

Styczeń 2016

Pierwsze spotkanie powstającego PT z udziałem przedstawicieli/-elek Stowarzyszenia na Rzecz CAL, Fundacji BIS z Krakowa, Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowocześni dla Wsi z Długosiodła i Federacji MAZOWIA, Stowarzyszenia BORIS z Warszawy.

Grudzień 2015

Opracowanie wstępnej wersji opisu założeń merytorycznych, strategii i planu działań

Listopad 2015

Pierwsze spotkania inicjatora z potencjalnymi członkami-załozycielami PT, zebranie opinii i oczekiwań